V tomto příspěvku si ukážeme, jak můžete pomocí doplňku Polylang rychle vytvořit vícejazyčné stránky na platformě WordPress. Polylang umožňuje tvorbu webových stránek ve více jazycích. Překlady svých stránek a příspěvků můžete vytvářet a upravovat v libovolném jazyce.

Co je to vlastně Polylang?

Polylang je doplňkem platformy WordPress, který umožňuje tvorbu dvojjazyčného nebo vícejazyčného webu. Prostřednictvím tohoto doplňku můžete přidávat neomezené množství jazyků a ručně nebo pomocí systému pro správu překladů přeložit obsah svých stránek (články, stránky, kategorie, značky, widgety, nabídky, vlastní druhy příspěvků, taxonomie, adresy URL atd.).

Jak na to

  1. Nejprve je nutné nainstalovat a aktivovat doplněk Polylang.
  2. Chcete-li doplněk nakonfigurovat, po jeho aktivaci přejděte do části Languages > Languages.
  3. Na stránce s nastavením jazyka se nacházejí tři karty. První je karta „Languages“.
  4. Zde je nutné uvést seznam jazyků, které budete používat na svém webu. Na tomto místě je také třeba zadat výchozí jazyk, jakož i všechny ostatní jazyky, které mají mít uživatelé vašich stránek k dispozici.
  5. Po přidání jazyků přejděte na kartu „Strings Translations“. Před výběrem formátu data a času musíte nejprve přeložit název a popis vaší stránky.
  6. Dalším krokem je přechod na stránku Languages » Settings page. Na této stránce můžete konfigurovat nastavení URL adres pro jednotlivé jazyky a vytvářet URL adresy vhodné pro SEO.
  7. Po dokončení klepněte na tlačítko „Save changes“, čímž uložíte změny.
  8. Po uložení přejděte na domovskou stránku, na které by v menu záhlaví měly být vidět odkazy, jakož i odkazy na přepínání stránky do jednotlivých jazyků.

A to je vše!

Pokud jde o překlady, s doplňkem Polylang se vyplatí počítat. Obsahuje vše, co budete potřebovat k tomu, aby se vaše webové stránky proměnily ve vícejazyčný web.

Kvalitní WordPressový web ve více jazycích je přece lepší než obyčejný web ve WordPressu. Integruje všechny výhody vaší poctivé práce, ale zároveň osloví větší publikum než webová stránka v jednom jazyce.

Ceník překladů
Překlady

Máte-li jakékoliv další dotazy, rádi vám odpovíme, proto nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím e-mailu na adrese info@kjtranslations.cz nebo na telefonním čísle +420 723 706 499.